Közösségi élet

Focibajnokság (2022)

,

Chudi Levente tudósítása

Az internátusi focibajnokság, egy a Covid miatt félbeszakadt és egy, szintén a vírus miatt elmaradt szezon után, ismét megrendezésre került, Fazekas István tanár úr vezetésével. Az első mérkőzések, még 2021. november 8-án kezdődtek és egészen 2022. április 11-ig, a döntő napjáig folytak a harcok a csapatok között. A „harcok” kifejezés valóban helytálló, hiszen nagyátlagban elmondható, hogy minden 3. játékhéten jutott valakire egy kisebb éjszakázás a sürgősségin.

A 3 fős csapatok a megszokott előre eldöntött formától eltérően, sorsolásos úton alakultak ki. Fazekas tanár úr játékos megfigyelői képességére hagyatkozva 3 csoportba osztotta a jelentkező fiúkat, majd minden csapatot úgy sorsoltunk ki, hogy egy csapat mindhárom kalapból kapott egy játékost, így közel azonos erősségű játékoskerettel rendelkezhettek a kialakult csapatok. Összesen 33 játékos jelentkezett, így két csoport is létrejött, egy 5 és egy 6 csapatos. A mérkőzések két 3 perces félidőből álltak. Az eredeti terv szerint a csoportkör után kialakult volna egy alsó, illetve felső ág. A felső ágra két-két csoport első, az alsó ágra pedig a többiek kerültek volna, majd egy egyenes kieséses rendszerben, lett volna alsó és felső ági döntő, plusz a helyosztók. Végül a sok sérülés és a közeledő érettségik miatt, a tanár úr harmadjára is megváltoztatta a végső menetrendet, tehát az egyeneskieséses szakasz pontos lebonyolítását, hogy őszinte legyen én már nem tudtam követni. Főleg a sok sérülés miatt, több helyettesítő/beugró ember is érkezett a bajnokságba, néha több, néha kevesebb szerencsével. A bajnokság lezárultával, egy külön díjat is kiosztottak Lévay Dominik részére, aki 3 csapatban játszott, viszont egyetlen mérkőzést sem nyert. Ő egy különleges medicinlabda jogos tulajdonosa lehetett, aminek a további történetéről, már inkább nem írnék, de személyesen bármelyik diáktársamnak mesélek róla.

Végül nagy nehezen elérkeztünk az utolsó meccsekhez, így először két csapat mérkőzhetett meg a torna leggyengébb csapata címért. Ezért a különleges helyezésért az 5-ös (Jurinka Miron, Újvári Kovács Bence (Lévay Dominik), Mihály Hunor) és a 9-es (Laki Gábor, Sümegh Boldizsár, Hirth Tamás (Paska Levente)) mérkőzhetett meg egymás ellen. A párharcot végül a 9-es csapat nyerte büntető párbajjal egy 2-2-es döntetlen után. Az 5. helyért zajló mérkőzést a 2-es csapat (Bálint-Pallaghy Bulcsú, Tálas Regő, Korenika Szabolcs) nyerte, aki a 3-as (Túri Gergő, Ótott-Kovács Zalán (Lévay Dominik), Bódi Áron) ellen játszott. A bronzmeccset az 1-es (Kiss Balázs, Makai László, Kovács Ákos) és a 6-os (Tóth Kristóf, Vas Barnabás, Papp Ádám) játszotta. Az 1-es csapatnál végül mindenki betalált, így nem volt elegendő Barnabás korai gólja, az 1-esek 3-1-re nyerték meg a jól megérdemelt bronzot.

Elérkezett a döntő napja is, amit a Kökény Zoltán, Pintér Boldizsár, Nagy Sándor hármas játszott a Sipos Zente Kolos, Révész Kolos, Gulyás Botond trió ellen. A mérkőzést Botiék kezdték jobban, egy gyorsan megszerzett vezetéssel és az első félidőt le is hozták kapott gól nélkül. A félidőben megrendezésre került az első dekázó bajnokságunk is, amin végül csak két ember, Hirth Tamás és Gulyás Botond indult. A bajnokságot, amit Tomi éveken keresztül meg akart rendeztetni, ő is nyerte 3 perc alatt 427 dekával. A második félidőben Sanyiék erőre kaptak és megfordították a meccset 2-1 volt az eredmény, amikor egy távoli lövéssel Boti egyenlített. A végjátékban Sanyi mindent bevetett, csúszott mászott, vérét adta, azért, hogy büntetőpárbajra mentsék a rosszul kezdett döntőt, de Zente lövése valahogy beakadt Zoli kapujába, így 3-2-re a Sipos Zente Kolos, Révész Kolos, Gulyás Botond trió nyerte a hőn áhított aranyat és egyben a leghangulatosabb meccset, hiszen ide már lányok is jöhettek szurkolni a fiúknak.

A díjak a többi bajnokság díjával együtt kerültek kiosztásra, az Irodalmi teaház estéjén, így voltak, akik kiöltözve vehették át a jól megérdemelt jutalmukat. A gólkirály is megkapta a kitüntetését, a maga 21 góljával, amit az aranya mellett, szintén Gulyás Boti szerzett meg magának. Én személy szerint gratulálok mindenkinek, hiszen izgalmas és vicces meccseket láthattunk, tehát nagy izgalommal várom a következő évi bajnokságot.